فرنس گازسوز 95%

Gas Furnace

فرنس گازسوز امریکن استاندارد با راندمان 95%

 

فرنس به عبارت ساده متشکل از دو بخش کوره گازسوز و انتقال هوا تشکیل گردیده است . این دستگاهها به سه رده راندمانی ٨٠ ، ٪٪و 95 + % طبقه بندی میشوند.

با گذشت بیش از ٣٠ سال از ساخت اولین نمونه های فرنس، کارخانجات سازنده همواره سعی در افزایش راندمان خروجی دو بخش گاز سوز و الکتریکی فرنسها داشته اند در همین راستا راندمان حرارتی خروجی از مبدل های حرارتی دستگاهها به 95.5٪ رسیده است،این بدان معناست که تنها 4/5٪ از حرارت ناشی از سوخت گاز از دود کش خارج میشود و در مقایسه با راندمان 5٠٪ دستگاههای گاز سوز استاتیک موجود ، تنها در این بخش 45.5٪ از مصرف گاز کاسته میشود ولی این کل مطلب نمیباشد.

 

سیستمای گازسوز فرنس مشتمل بر دو بخش مبدل حرارتی دو مرحله ای میباشد که تا 95.5 ٪از حرارت ناشی از سوختن گاز به داخل ساختمان منتقل میگردد و گاز سوخته شده که بخش اعظمی از حرارت خود را از دست داده و سرد شده است بوسیله یک موتور کوچک و لوله های پولیکا سایز 6 به خارج از ساختمان منتقل میگردد .

با توجه به این که 95% از حرارت ناشی از سوخت به داخل ساختمان هدایت خواهد شد ، دمای گاز خروجی ( دودکش ) بسیار پایین میباشد در نتیجه میعان صورت گرفته و اب حاصل از ان در واتر ترپ سیستم جمع اوری و به سیستم درین منتقل میشور.

از جمله خصوصیات این دستگاه عبارت است از:

 • قابلیت اتصال به گاز شهری و گاز LPG (گاز مایع) .
 • این سیستم توسط مادر بورد هوشمند خود 12 المان ایمنی و تنظیماتی را جهت عملکرد بهتر و ایمن تر کنترل مینماید ، به این ترتیب در صورت نشت گاز طبیعی و یا نشت مونوکسید کربن به سرعت گاز را قطع و در صورت بروز مشکل فنی در سیستم ان را شناسایی و به کاربر اعلام خواهد کرد . 
 • این دستگاه مجهز به فن هواساز با حداقل صدای ممکن میباشد .این فن در 3 دور مختلف میتواند حداکثر 2200 سی اف ام حجم جابه جایی هوا داشته باشد .با توجه به حجم جابه جایی هوای سیستم و بلوور قدرت مند این محصول را میتوان برای کانالکشی های طولانی مورد استفاده قرار دهیم .
  ( بدیهی است بهترین شرایط برای توزیع یکنواخت دما در یک محیط بسته گردش هوا به روش سیرکوله در کل آن محیط میباشد بنا بر این این سیستم با قرار گرفتن در مسیر کانالکشی رفت و برگشت و تغذیه از هوای محیط داخلی و توضیع منطقه ای بهره وری و صرفه جویی را افزایش خواهد داد)
 • ابعاد کوچک و طراحی خاص امکان نصب این دستگاه را در حالت های افقی و عمودی در فضای بلا استفاده ساختمان فراهم کرده است مانند زیر سقف راه رو ها یا سقف بالکن و … . 
 • مصرف کم ناچیز سوخت و راندمان برودتی و حرارتی بالا صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی به ارمغان می آورد این سیستم در بخش گرمایشی 1/2 متر مکعب گاز طبیعی در حداکثر دما مصرف میکند و در سیستم سرمایشی 40% مصرف کمتری نسبت به سیستم های مشابه خواهد داشت . 
 • طراحی خاص اواپراتور ،نوع خاص اکسپنشن و کندانسور امریکن استاندارد در کنار بهره بری از گاز مبرد 410A و R22 ،سرمایش مطلوب و جذب سریع رطوبت باعث شده تا سیستم بهترین بازدهی را در نوع آب هوای حاره ای و مدیترانه ای، با کمترین کارکرد در ساعت داشته باشد. 
 • عدم نیاز به موتورخانه پکیج و سیال واسط جهت تولید انرژی . 
 • قابلیت نصب سیستم به صورت ماژولار جهت استفاده در فضای بزرگتر تا 4000 متر مربع . 
 • استفاده بیش از ٨٠ ٪ قطعات مشابه در کلیه ظرفیتهای مختلف که این امر کمک بسیار بزرگی جهت تعمیرات احتمالی است و همچنین سهولت دسترسی به قطعات یدکی که انواع آنها معدود می باشد را در پی دارد. 
 • قابلیت اتصال دستگاه به کانال کولر یا استفاده از سیستم گرمایشی در کنار کولر آبی.

با ما در ارتباط باشید

فرم تماس

سيستم گرمايشي ٨٠٠٠٠بي تي يو

سیستم گرمایشی فرنس را میتوان به صورت مجزا از ست سرمایشی استفاده نمود و با نصب اسان ان به کانال کولر از گرمایش بسیار قدرت مند این سیستم بهرهمند شد 

ظرفیت گرمایش:     80,000    BTU            

مقدار هوادهی:           2200    CFM               

مناسب فضای :          200 – 120    متر مربع 

مقدار مصرف گاز:           1/2   متر مکعب

 • مجهز به کنترل برد هوشمند

 • مجهز به ترموستات دیجیتالی هوشمند

 • 3 سال ضمانت قطعات الکتریکی

 • 15 سال ضمانت مبدل حرارتی

 • نصب رایگان  

سيستم-گرمايشي-٨٠٠٠٠بي-تي-يو

سیستم گرمایشی فرنس به همراه ست سرمایش امریکن استاندارد

فرنس های گازسوز با راندمان 95%فرنس های گازسوز با راندمان 95%
سیستم های پیشرفته فرنس به گونه ای طراحی شده است که امکان اضافه شدن ست سرمایش شامل اواپراتور و ایرکاندیشن مخصوص خود را دارد 
این سیستم در ظرفیت های 3تن تبرید تا 6 تن تبرید موجود میباشد و نسبت به فضای مورد نظر تایین خواهد شد .
سیستم های سرمایشی مخصوص فرنس بسیار قدرت مند و مدرن میباشد با توجه به بهره گیری این سیستم از اواپراتور بزرکتر و طراحی خاص در کنار اخرین تکنولوژی کندانسور های بالازن تشکیل یک سیستم امریکن استاندارد را خواهند داد
این سیستم مجهز به کمپرسور کاپلند اصلی و المان های محافظتی متعدد و انتی فریز میباشد که طول عمر بالا در کنار مصرف کم را به ارمغان می آورد .
گاز مبرد استفاده شده در این سیستم ها R22A و R410A بنا به سفارش مشتری میباشد .

خط تولید سیستم های فرنس ودر کینگ در ایران

گروه صنعتی سانیار پس از انتقال دانش فنی از کشور کانادا اقدام به بومی سازی این سیستم در کشور عزیزمان کرده است 

هم اکنون این سیستم ها در ظرفیت های 80،000 BTU جهت استفاده در پروژه های مسکونی و در ظرفیت های بالای 480،000 BTU جهت تجهیز پروژه های تجاری یا اداری با زیربنای بالای 1000 متر تولید و عرضه میشود 

برخی از پروژه های اجرا شده توسط سانیار تهویه ​

ویژگی قطعات اصلی در فرنس های گازسوز

مشعل فرنس گازسوز

Venter Motor (اگزاست فن)

این فن از طریق وکیوم مبدل حرارتی (ایکس چنجر) موجب ترکیب مناسب سوخت با هوا و افزایش حرارت شعله میشود در این قسمت دمای خروجی دودکش بسیار پایین امده در نتیجه از لوله های پلاستیکی تا طول 25 متر به عنوان اگزاست (دودکش ) استفاده می شود.

Heat EXChanger (مبدل حرارتی، مسیر عبور شعله)

سیستم فرنس مشتمل بر دو بخش مبدل حرارتی دو مرحله ای به واسطه وجود ایکس چنجرثانویه 95% از حرارت ناشی از سوخت گاز به داخل ساختمان منتقل می گردد.

لوله های آتش خوار بدون جوش و لوله های استیل در ایکس چنجر ثانویه

اگزاست فن فرنس گازسوز

Blower fan (فن هواساز)

سیستم هواساز فرنس مجهز به الکترو موتور دایرکت3 دور با تکنولوژه کمپرس و فن سوپر سایلت توربو میباشد. هوادهی این فن 2200 سی اف ام مناسب برای طول کانال کشی زیاد میباشد.

mother board (کنترل برد هوشمند)

مادر برد فرنس وظیفه کنترل هوشمند دمای کوره و دور فن نسبت به دمای محیط را دارد و مجهز به سیستم عیب یابی و نمایش کد خطا میباشد . همچنین کنترل برد پیشرفته این سیستم المان های محافظتی سیستم همچون کنترل اگزاست ،کنترل شعله ،سنسور نشت منواکسید کربن را جهت افزایش ظریب ایمنی کنترل خواهد کرد

Blower Fan(فن)

موتور فن پر قدرت مخصوص کارکرد در دما و فشار بالا

فشار استاتیک بالا و صدای کم به واسطه استفاده از فن توربو و سوپر سایلنت مناسب کانال کشی های طولانی