داکت اسپیلت

Air Handel

داکت اسپیلت زیر سقفی و ایستاده - Hot Water Air Handler ​

داکت اسپلیت در واقع همان اسپلیت (کولر گازی) است با این تفاوت که در کولر گازی ، یونیت داخلی به صورت دیواری یا سقفی روکار اجرا می شود ولی یونیت داخلی (یا هواساز) داکت اسپلیت به صورت توکار و درون سقف کاذب (یا قسمتی از سقف مثل راهرو یا ورودی اتاق ها) نصب می شود و سپس با کانال کشی به اتاق ها یا قسمت های مختلف یک واحد از یک ساختمان متصل شده و هوای تازه را بعد از فیلتر کردن و تنظیم دما در آنها توزیع می کند. در شکل زیر نمایی از یونیت داخلی که به یونیت خارجی (خارج از ساختمان) با لوله کشی مسی متصل شده ، نشان داده شده است. در ادامه برای اینکه بدانید این سیستم چه مزایایی دارد.

با ما در ارتباط باشید

فرم تماس

گرمایش داکت اسپلیت ها

البته داکت اسپلیت تنها در سیکل سرمایش مشابه کولر گازی عمل می کند و در سیکل گرمایش کاملا با آن متفاوت است. به طوری که در یونیت داخلی آن ، کویل آب گرم وجود دارد که در فصل زمستان ، آب گرمی که توسط پکیج یا موتورخانه ایجاد می شود ، درون کویل ها جریان می یابد و کویل را گرم می کند و با چرخش فن یونیت داخلی و در نتیجه برخورد هوا با سطح گرم کویل ، هوا گرم می شود و دیگر مانند کولر گازی از سیکل تبرید تراکمی (انرژی برق و کمپرسور) در گرمایش استفاده نمی شود و عملا یونیت خارجی دستگاه داکت اسپلیت در زمستان خاموش می شود. اگر دقت کرده باشید در کولرهای گازی می توان در فصل زمستان از دستگاه گرما گرفت ولی به خاطر مصرف برق معمولا چنین کاری کمتر انجام می شود ولی در دستگاه داکت اسپلیت دیگر نیاز نیست که کمپرسور برای گرمایش روشن شود و فقط کافی است که آبگرم پکیج یا موتورخانه را به آن متصل کنیم. این یکی از مزایایی است که دستگاه داکت اسپلیت دارد.

امروزه انواع داکت اسپلیت های اینورتر (دور متغیر) و معمولی (دور ثابت) و نیز تک فاز و سه فاز به بازار عرضه شده است.

ظرفیت سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت نسبت به اسپلیت (کولر گازی) بیشتر است و فضاهای بزرگتری را می توان با آن تهویه نمود.

با توجه به گوناگونی طرح های ارائه شده در کانال ها و یونیت های داخلی ، می توان آن را در ساختمان هایی با ارتفاع کم سقف کاذب نیز نصب نمود. برای نصب یونیت داخلی داکت اسپلیت لزومی ندارد که کل ساختمان با سقف کاذب پوشیده شود بلکه در قسمتی از سقف (معمولا در راهروها و ورودی ها) ، با ارتفاع ۲۵ سانتی متر نیز نصب می شود.

داکت اسپیلت Weather King سری ویژه

این سیستم از ظرفیت 12000 BTU تا ظرفیت 60000 BTU  عرضه میگردد.

داکت اسپیلت های سری ویژه در ظرفیت واقعی اراِئه میگردد به این معنی که ظرفیت اواپراتور سرمایشی ، کوئل آب گرم ، کندانسور و کمپرسور یک رنج بالاتر انتخاب میشو (مثلا یک سیستم 36000BTU در صورتی که مجهز به کمپرسور 42000BTU باشد میتواند ظرفیت 36000 را در کنار ادوات استاندارد دیگر تولید کند).

کندانسور این سیستم از نوع امریکن استاندارد با راندمان بالا و upwards(بالازن)، مجهز به المان های محافظتی High Pressure  Low pressure و کنترل فاز میباشد .

در مدل های ویژه از کمپرسور کاپلند اصلی که مهمترین قطعه در یک سیستم سرمایشی میباشد شده است استفاده شده است .

سیستم های ویژه مجهز به ترموستات دیجیتال هوشمند همراه با المان های محافظتی انتی فریز و سنسور پایپ میباشد .

همچنین این سیستم ها مجهز به الکترو موتور با 7 دور و تکنولوژی کمپرس میباشد .

سیستم های ویژه  Weather King همراه با 3 سال گارانتی شرکت سانیار تهویه پیشگام و یک سال ضمانت برگشت وجه در صورت نارضایتی مشتری عرضه میگردد .

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه سیستم های تهویه مطبوع می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید ...

داکت اسپیلت Weather King سری اقتصادی​

این سیستم ها از ظرفیت های 24000 BTU تا 50000 BTU عرضه میگردد .

این سیستم ها از نظر قیمت رنج پایین تری نسبت به سیستم های ویژه دارند و از نظر ظرفیتی همچون اکثر دستگاه های موجود در بازار به صورت نامینال عرضه خواهند شد .

در این سیستم ها به علت صرفه جویی در هزینه از کوئل آب گرم و اواپراتور با سایز کوچکتر و الیاژ ارزانتر استفاده شده است 

همچنین کندانسور این سیستم ها کوچکتر از سیستم های ویژه و در دو مدل upward , forward عرضه میگردد ، مجهز به المان محافظتی Low Perssure میباشد .

در مدل های اقتصادی همچون بیشتر سیستم های قیمت پایین موجود در بازار از کمپرسور کاپلند ساخت چین استفاده شده است با این تفاوت که در سیستم های Weather King از نمونه درجه یک کمپرسور های ساخت چین استفاده شده است .

سیستم های اقتصادی مجهز به ترموستات دیجیتال میباشند و از الکترو موتور برند مگا با 3 سرعت بهره میبرد .

گارانتی این محصول 18 ماه تعویض رایگان قطعات میباشد .