کندانسور

Air Condition

کندانسور های امریکن استاندارد در مدل های بالازن و روبه رو زن

کندانسور (Condenser ) قطعه ای است که گاز مبرد گرم شده و تحت فشار قرار گرفته را به یک مایع خنک تبدیل می کند. این مایع از طریق کمپرسور  جریان پیدا می کند و به خنک شدن دمای داخل خانه شما کمک می کند. همچنین گرمای جذب شده را به فضای خارجی انتقال می دهد و گاز مبرد را به یک مایع متراکم تبدیل می کند. بدون یک کندانسور با کیفیت بالا، یونیت داخلی شما به طور موثری فضای داخلی شما را خنک نگه نمی دارد.

انواع مختلف کندانسور کولر گازی

کندانسورهای کولر گازی در اشکال و ابعاد مختلفی تولید می شوند. برخی از آنها نسبت به بقیه عملکرد بهتری دارند اما به هزینه بالاتری برای خرید نیاز دارند. در اینجا به صورت مختصر در مورد گزینه های موجود توضیحاتی آورده شده است.:

کندانسور هوایی یا هوا خنک (Air Cooled Condenser)

کندانسور هوایی یا هوا خنک (Air Cooled Condenser) در کاربردهای مسکونی متداول هستند چونکه برای خنک کردن فضاهای کوچک کاملا مقرون به صرفه و کارآمد هستند. همچنین نصب و نگهداری آنها نسبتا ساده است و همین امر باعث جذابیت بیشتر آن برای صاحب خانه ها و صاحبان کسب و کارهای کوچک می شود. در اینجا برخی از قطعات های اصلی کندانسور هوایی آورده شده است:

تیغه یا پره فن کندانسور – کندانسورهای هوایی یا هوا خنک، هوا را از فضای بیرون می کشند و از آن برای مبادله گرمای به دام افتاده در گاز مبرد گرم شده استفاده می کنند. فن کندانسور هوای بیرون را داخل می کشد و هوای گرم را بیرون می راند.

موتور کندانسور – موتور مسئولیت فن را به عهدا دارد. موتور سرعت و عملکرد فن را کنترل می کند تا اطمینان حاصل شود که هوا در زمان مناسب و به مدت زمان مناسب روی کویل ها عبور می کنند.

کویل یا سیم پیچ کندانسور – اینها مهمترین قطعات واحد کندانسور هستند. این کویل ها از مس ساخته شده اند که یک فلز رسانای حرارتی بسیار عالی است. سیستم مبرد را از طریق سیم پیچ ها عبور می دهد و تضمین می کند که بخار به صورت مایع در آمده و خنک می شود.

کمپرسور – اکثر کندانسورهای کولر گازی در داخل پوشش خود دارای کمپرسور هستند. این باعث می شود که در ابعاد دستگاه صرفه جویی شود و واحد کوچکتری داشته باشید. متاسفانه این طراحی جمع و جور به قیمت کارایی تمام می شود. این واحدها در مقایسه با سایر گزینه های موجود در بازار، انرژی و زمان بیشتری را برای خنک کردن مبرد صرف می کنند.

با ما در ارتباط باشید

فرم تماس

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه سیستم های تهویه مطبوع می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید ...

انواع مدل های کندانسور

کندانسور امریکن استاندارد

شرکت سانیار تهویه پیشگام تولید کننده کندانسور های امریکن استاندارد و کندانسور های روبه رو زن با 60% راندمان بیشتر در ظرفیت های
12000 BTU تا 60000 BTU

کندانسور های ودر کینگ در دو سری ویژه و اقتصادی عرضه میگردد